Nová otázka

Nová koupelna s OSB deskami na podlaze

Dobrý den, chceme vybudovat novou koupelnu. Zajímá mě, zda lze pod keramickou dlažbu použít k vyrovnání podlahy OSB desky. Musí se pod tyto desky podkládat ještě nějaký jiný materiál? Původní podlaha je z dřevěných prken, která jsou nepoškozená, ale prohnutá. Děkuji.

Lepit keramiku přímo na OSB desky vůbec nedoporučujeme , podklad je v tomto případě příliš deformovatelný a hrozí poškození keramického krytu nebo minimálně vydrolení spárovací hmoty vlivem smykového pohybu těchto desek. Řešení je nalepit na tyto desky speciální panely z kokosových vláken - SDI panel ze sortimentu RAKO SYSTEM firmy Lasselsberger , tím se vytvoří přechodová vrstva , která utlumí smykové namáhání způsobené pohybem OSB desek.. K lepení panelu na desky a následně keramiky na panely doporučujeme použít lepidlo AD 590. Vyspárovat flexibilní spárovací hmotou GF. K otázce technologie pokládky OSB desek doporučujeme kontaktovat výrobce těchto desek.

Zpět »

Úvod > Poradna > Dotazy > Pokládka obkladů > Nová koupelna s OSB deskami na podlaze Vyzkoušejte filtr produktů RAKO HOME a RAKO OBJECT.Filtr produktů